Odważne kolory w kuchni: czerwony i wenge

Oto przykład kuchni nowoczesnej w niewielkim apartamencie. Przestrzeń kuchni jest otwarta na pokój dzienny. Zabudowa w kształcie litery U to klasyka w tego rodzaju budownictwie.

Miejsca jest wystarczająco dużo, aby doskonale rozmieścić szafki i szuflady swobodnie mieszczące potrzebne rzeczy.

Kolorystyka jest żywa, można powiedzieć odważna. Ciemne, fronty (prawdziwy fornir z drewna wenge) dobrze współgrają z jasną, kremową podłogą oraz ścianami. Dodatkowo na ścianach mamy pod sufitem pas czerwieni podkreślający bryły mebli kuchennych.

Kuchnię w podobnej odważnej kolorystyce z czerwonym prezentujemy w artykule: W kuchni życie nabiera smaku

Zwróćmy uwagę na ciekawy okap kuchenny, stwarzający optycznie wiele przestrzeni wokół siebie. Dlatego kuchnia ta, choć użyto w niej ciemne kolory frontów, wygląda dobrze. Na pewno domownicy, budząc się rano i zaglądając do kuchni po kubek napoju od razu czują przypływ energii i zachętę do działania.

Blat z naturalnego granitu jest bardzo odporny na ścieranie. Można powiedzieć: ten kamień jest „trwały na wieki”. Dodatkowo, ponieważ powierzchnia jest nasycona specjalnym, ekologicznym impregnatem, blat taki jest raczej odporny na działanie różnego rodzaju płynów i czynników chemicznych.