Kuchnia nowoczesna – błękit oraz ecru

Nowoczesna kuchnia na wymiar bokiem otwarta na korytarz. Jeden z narożników tworzy przejście do jadalni i salonu. Mamy tutaj sporą powierzchnię do zagospodarowania. Swobodnie można było więc umieścić dużą, funkcjonalną wyspę, która skupia wzrok osób wchodzących do domu.

Cała zabudowa kuchni jest w kształcie litery L z dwoma oknami w narożniku. Po lewej ściana zabudowana jest szafkami podblatowymi oraz naściennymi, ze strefą przygotowania posiłków i mycia. Pod oknami w narożniku kuchni mamy przedłużenie strefy roboczej. Ściana na wprost, po prawej stronie okien to zabudowa wysoka, wraz z nowoczesnymi urządzeniami AGD i lodówką.

Proszę zwrócić uwagę na ciekawą formę okapu nad wyspą, gdzie mamy sferę gotowania (płyta indukcyjna).

Szafki i szuflady nie posiadają uchwytów, otwierają się za pomocą inteligentnego mechanizmu SERVO-DRIVE flex wspomaganego elektrycznie. Otwieranie działa cicho i precyzyjnie, wystarczy front pchnąć palcem.

Blat w tej realizacji jest bardzo trwały. Konglomerat kwarcowy w kremowym odcieniu jest odcięty od bryły szafek. Tak cienki blat jest zgrabny dla oka i bardzo ładnie podkreśla geometrię szafek.

Kwarc to materiał najwyższej jakości, prezentuje się idealnie przez lata, jest bardzo odporny na czynniki mechaniczne, chemiczne i promienie UV.

Jeśli chodzi o kolorystykę, lakierowane połacie klasycznego koloru kremowego są przełamane błękitem ścian. Błękit stanowi dość silny akcent w tym pomieszczeniu. Szara podłoga i sufit dodatkowo koncentrują uwagę na bryłach mebli. Tworzy się jednocześnie ciepły, przytulny klimat, mimo że kuchnia jest w zabudowie bardzo nowoczesna i mogłaby sprawiać wrażenie sterylnej, obcej.

Jak się Państwu podoba?

Wykonanie mebli i realizacja: Studio Kuchnie Kocur z Rzeszowa.